تبلیغات
کلوپ سیستم - پسوند های NVIDIA&ATI

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 8 آبان 1389

معنای پسوندهای مورد استفاده در کارتهای گرافیک با چیپ ست NVIDIA و ATI

NVIDA

پسوند LE : پردازنده این کارت با حداقل فرکانس خود کار می کند. این نوع کارت ها به عنوان ضعیف ترین و ارزان ترین کارت های شرکت Nvidia عرضه می شوند

  : در این کارت ها فرکانس پردازنده و حافظه از فرکانس استاندارد کمتر است ولی به علت استفاده از حافظه 256 بیتی این فرکانس پایین در پردازنده و حافظه تا حدودی جبران شده است این کارت ها برای کارهای نیمه حرفه ای مناسب می باشند

پسوند

 GT : از پرفروش ترین کارت های Nvidia می باشند و علت آن بکارگیری حافظه پر سرعت GDDR3 ،که باعث افزایش پهنای باند حافظه کارت گرافیک می شود است. در این نوع کارت ها فرکانس پردازنده نیز بالاتر رفته.

پسوند Ultra : این پسوند در کارت های پیشرفته سری 5 و 6 شرکت Nvidia به کار می رود استفاده از این پسوند به این معناست که واحد پردازش گرافیکی کارت از فرکانس بیشتری در مقایسه با مدل های استاندارد برخوردار است .

 

پسوند Ultra Extreme :در این نوع کارت ها فرکانس پردازنده و حافظه افزایش پیدا کرده است و در کارت های سری T به کار می رود البته قیمت این نوع کارت ها بالا می باشد.

پسوند GTX : این پسوند مخصوص کارت های سری 7 به بالا است، وجود این پسوند نشان می دهد که پردازنده گرافیکی این کارت از قابلیت پردازش تصاویر سه بعدی برخوردار است.

پسوند GS : این پسوند حالت ضعیف شده پسوند GT است که شرکت Nvidia برای سطح متوسط ارائه کرده است و هدف از ارائه آن فراهم کردن امکان استفاده کاربران از قابلیت 3 بعدی با پرداخت هزینه نه چندان زیادی است در اصل این کارت نسخه Over Clock نشده از از سری GT است.

پسوند هاییی مانندTDH , TC, SE, GTS و .....نیز استفاده می شوند ولی مهم ترین آن ها مواردی بود که ذکر شد .

ATI

پسوند SE : کارت هایی هستند دارای پهنای باند پایین مانند کارت X300 که دارای رابط حافظ ( پهنای باند ) 128 بیتی است ، ولی نوع SE آن دارای پهنای باند 64 بیتی است .

پسوند Pro : در این نوع کارت ها فرکانس پردازنده گرافیکی و حاقظه گرافیکی افزایش یافته است که این عامل باعث افزایش کارایی آن در پردازش سه بعدی می شود مانند Redeon 9800

 

  پسوند XT : این پسوند توسعه یافته پسوند pro است با این تفاوت که پردازنده با فرکانس بالاتری نسبت به پسوند pro کار می کند و در کارت های نیمه حرفه ای شرکت Ati به کار میرود مانند  Radeon X1800xt

پسوند XTX : این پسوند به تازگی توسط شرکت Ati معرفی شده و نشان دهنده بالاترین کیفیت و قدرت گرافیکی در کارت های این شرکت است کارت هایی که دارای چنین پسوندی می باشند از فرکانس پردازنده و حافظه بسیار بالایی یرخوردار می باشندو به عنوان حرفه ای ترین کارت های Ati شناخته می شوند.از پسوند های دیگر شرکت Ati می توان به VIVO و XTPE اشاره کرد.
طبقه بندی: کارت گرافیک،  سخت افزار و قطعات جانبی کامپیوتر، 
برچسب ها: پسوند کارت های گرافیک، شناخت پسوند ها،
ارسال توسط behnam
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما چه مارکی را برای لپ تاپ انتخاب می کنید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی