تبلیغات
کلوپ سیستم - 5 فرمان برای انکه کامپیوترتان بهتر کار کند

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 5 مهر 1389

5 فرمان برای ان که کامپیوترتان بهتر کار کند

برای آنکه کامپیوترتان خوب کار کند، ۵ فرمان را توصیه میکنیم.

 

▪ هارددیسک را دیفراگ کنید.

 

▪ هارددیسک را تمیز کاری کنید.

 

▪ یک برنامه ضد ویروس نصب کنید.

 

OS خود را با جدیدترین اصلاحات، بروز نگهدارید.

 

دیسک را اسکن کنید

1) هارددیسک را دیفراگ کنید

 

اگر هیچگاه محل کار با اتاقتان را مرتب نکنید و هر چیزی را سز جایش نگذارید، تصور کنید که وسایلتان را بدون هیچ سیستمی در اتاق ریخته اید. حال اگر به چیزی نیاز داشته باشید باید تمام کمدها، جعبه ها، گوشه و کنار را بگردید تا شاید بتوانید آنرا پیدا کنید. هرچند که ممکن است سرانجام آنرا بیابید اما باید وقت بسیاری را تلف کنید.

 

در کامپیوتر هم دقیقا همین اتفاق رخ خواهد داد. فایل ها باز میشوند و وقتی میخواهید دوباره آنها را در هارددیسک ذخیره کنید، روی اولین محل در دسترس هارد نوشته میشود. وقتی هارد دیسک را دیفراگ میکنید، در واقع تمام اطلاعات پیوسته هر فایل را در محل های محتلف هارد ذخیره شده به ردیف درآورده و پشت سر هم قرار میدهید. با دیفراگ کردن هارددیسک، کار کامپیوتر سریعتر میشود و عمر آن نیز بیشتر خواهد شد. توصیه میکنیم حداقل ماهی یکبار این کار را انجام دهید. یادتان باشد که اجرای دیفراگ ممکن است ساعتها طول بکشد، بعبارتی هر چه هارددیسکتان بزرگتر باشد، باید زمان بیشتری صرف کنید. پس شاید بهتر باشد این کار را آخر شب ها انجام دهید.

 

▪ روند کار دیافراگ به ترتیب زیر است:

 

Start_Programs_Accessories_System Tools_Disk Defragmenter

 

سپس درایو مورد نظر (مثلا:C ) را انتخاب کرده و روی Start بزنید. توصیه میکنیم که حتی المقدور وقتی کار دیافراگ را شروع کردید ،آنرا قطع نکنید. صبور باشید و اجازه دهید تا کامپیوتر کارش را تمام کند.

 

۲) تمیز کاری کامپیوتر

 

منظور از تمیز کاری، تمیز کردن ظاهر کامپیوتر نیست بلکه دور ریختن فایلهای اضافی است، مثلا پاک کردن فایل های موقت اینترنت، فایل های موقت برنامه ها و خالی کردن recycle bin روش کار به ترتیب زیر است:

 

Start_Programs_Accessories_System Tools_Disk CleanUp

 

۳) نصب برنامه ضد ویروس

 

یک برنامه ضد ویروس میتواند جلوی مشکلات آتی شما را در رابطه با کامپیوتر بگیرد. همیشه جلوگیری بهتر از درمان است پس جلوگیری از ویروس بهتر از معالجه کامپیوتر ویروس زده است. ضد ویروسی انتخاب کنید که email ها را هم کنترل کند. نورتون (سیمانتک )، مک آفی و پاندا ، سه ضد ویروس معروف هستند. یادتان باشد همیشه لیست ویروس ها را بروز نگه دارید.

 

۴) بروز نگه داشتن OS

 

اجرای اینکار ساده و سریع است. لیستی از فایلها که باید در کامپیوتر نصب شود پیش رویتان باز میشود. البته به همه نیاز ندارید بلکه میتوانید برحسب نیاز یک یا چند تا را انتخاب کنید. معمولا قسمت Critical Updates مهم است که باید انتخاب شود.

 

Start_Settings_Windows Update

 

به سایت ماکروسافت وصل میشوید. روی Scan for Updates کلیک کنید.

 

۵) اسکن دیسک

 

وقتی کامپیوتر crash میکند (می ایستد و خوب خاموش نمیشود) مشکلاتی در فایلها ایجاد میشود و error پیش می آید، اسکن دیسک میتواند این خطاها را یافته و آنها را برطرف کند. اجرای هر ماه یک تا دو بار اسکن دیسک میتواند چنین خطاهایی را برطرف کند. روی My Computer ، دابل کلیک کنید.

 

روی درایو C ، کلیک راست کنید. Properties را انتخاب کنید. در کادر error checking status box روی tools کلیک کنید.روی check now کلیک کنید. در options ، انتخاب های thorough و automatically fix errors را علامت بزنید. برای thorough ، انتخاب system and data areas را انجام داده و روی ok کلیک کنید. روی start کلیک کنید.
طبقه بندی: مقالات رایانه، 
برچسب ها: افزایش سرعت ویندوز، افزایش کارایی ویندوز،
ارسال توسط behnam
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما چه مارکی را برای لپ تاپ انتخاب می کنید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی