تبلیغات
کلوپ سیستم - گران شدن هارد دیسک

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 15 آبان 1390

کاهش عرضه هارددیسک به دلیل سیل تایلند

«بعد از سیل اخیر تعداد زیادی کارخانه در کشور تایلند وجود دارد که هنوز نتوانسته‌اند فعالیت تولید خود را از سر بگیرند. دوره زمانی لازم برای بازسازی این کارخانه‌ها و ازسرگیری فعالیت آن‌ها هنوز مشخص نشده است».
تیم کوک" مدیرعامل جدید اپل هشدار داد که به بروز سیل در کشور تایلند احتمال کاهش محصولات اولیه برای دستگاه‌های الکترونیکی در سراسر جهان وجود دارد و به احتمال قوی کلیه شرکت‌های تولیدکننده محصولات الکترونیکی در دنیا دچار مشکل خواهند شد.

به گزارش فارس به نقل از سی‌نِت، "تیم کوک" در بیانیه خود اعلام کرد که مشکل اصلی در این زمینه در خصوص کمبود هارددیسک‌ها در بازار جهانی احساس می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که طی چند ماه آتی بازار جهانی بازار جهانی به علت سیل اخیر در کشور تایلند با کمبود انواع هارددیسک‌ها و سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات مواجه شود.

او در این خصوص گفت: «بعد از سیل اخیر تعدادزیادی کارخانه در کشور تایلند وجود دارد که هنوز نتوانسته‌اند فعالیت تولید خود را از سر بگیرند. دوره زمانی لازم برای بازسازی این کارخانه‌ها و ازسرگیری فعالیت آن‌ها هنوز مشخص نشده است».

او در ادامه خاطرنشان کرد: «من از هم‌اکنون اطمینان دارم که طی چند ماه آتی بازار جهانی فناوری با مشکل کمبود هارددیسک‌ها مواجه شود که مهم‌ترین دلیل آن سیل اخیر در کشور تایلند است».

لازم به ذکر است که بزرگترین تولیدکنندگان هارددیسک جهان از جمله هیتاچی، توشیبا و سترن دیجتال  مراکز تولید بزرگی در کشور تایلند دارند بر اثر سیل اخیر شعبه‌های آن‌ها در تایلند با مشکل مواجه شده است

طبقه بندی: هارد دیسک، 
برچسب ها: هارد، قیمت هارد، گران شدن هارد،
ارسال توسط behnam
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما چه مارکی را برای لپ تاپ انتخاب می کنید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی